MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı birçok farklı kırmızı et ürünü vardır. Bu kırmızı et ürünlerinden biri olan salam, çok yaygın bir şekilde tüketilmektedir. Öyle ki, salam bulamayacağınız bir kahvaltı sofrası ya da buzdolabı neredeyse yoktur. Harika bir lezzeti olması ve tek başına tüketilmesi nedeniyle birçok tüketicinin öncelikli tercihlerinden biridir. Salam çeşitleri genel olarak sabah kahvaltılarında tüketilse de, zaman zaman hamur işlerinde ve yemeklerde kullanıldığını da şahit olabilirsiniz. Bu lezzetin çok sevilmesinin bir başka nedeni ise oldukça pratik olmasıdır. Paketinden çıkardıktan sonra ince ince dilimleyerek, servis edebilirsiniz. Bu zahmetsiz kahvaltılık, her ne kadar Türk mutfağına özgü olmasa da, Anadolu coğrafyasında sıklıkla tüketilmektedir. İlk olarak Kıbrıs’ta ortaya çıktığı düşünülen salam hakkında çeşitli rivayetler bulunmaktadır.

Kahvaltıların Vazgeçilmezi Salam Çeşitleri

Salam genel olarak kahvaltılarda tüketilen son derece pratik bir üründür. Bununla birlikte farklı salam türleri vardır. Sade salam, en fazla tercih edilen çeşitlerden biridir. Bununla birlikte füme, dilimli, baton, parmesanlı ve fıstıklı gibi birçok farklı çeşit bulabilirsiniz. Her bir salamın lezzeti bir diğerinden oldukça farklı olabilir. Bu sayede damak zevkinize uygun bir salam satın alabilir ve kahvaltılarınızı çok daha keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

%100 dana eti salam çeşitlerinin sağlığınıza da birçok katkısı vardır. Bu ürün B vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bunun yanı sıra uykusuzluk problemlerinin hafiflemesine de yardımcı olur. Yüksek oranda sodyum kaynağı olmasıyla bilinen salam, faydalı birçok bakteriyi de bünyesinde taşır. Günlük enerji ihtiyacınızın önemli bir bölümünü karşılayabileceğiniz salam, kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz ürünlerinden biri haline gelmiştir.

Taze ve Sağlıklı Salamlar Kapınızda!

Piyasada birçok farklı salam çeşidi bulunmaktadır. Fabrikasyon salamlar, hem lezzeti daha zayıf hem de besin değerleri düşük ürünlerdir. Bunun temel nedeni fabrikasyon salamlarda çeşitli katkı maddeleri bulunması ve farklı et türlerinden yapılmasıdır.

Yerel üreticilerin ürettiği %100 dana eti salamlar, geleneksel yöntemler takip edilerek hazırlanmıştır. Salam fiyatları ise çeşidine ve üreticisine göre farklılıklar göstermektedir.

Söyle Yerinden sayesinde, salam çeşitlerini inceleyebilir, yerel üreticilerin taze ürünlerini hemen sipariş edebilirsiniz. Bu sayede taze ve sağlıklı salamlar kısa sürede kapınıza teslim edilecektir.