MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Anzer Balı

Anzer balı ismini duymayan yoktur. Kalitesiyle, lezzetiyle ve sağlığa olan faydalarıyla günümüzde ender bulabileceğiniz ürünlerden biridir. Hakiki Anzer balı bulmak, adeta samanlıkta iğne aramak gibidir. Bu bal, Rize’nin Anzer Yaylası’nda üretilen özel bir üründür. Bu kadar aranmasının temel nedenlerinden biri çiçek çeşitliğinin çok fazla olduğu yüksek rakımlı dağlarda üretilmesidir. İnsan elinin kısıtlı olarak değdiği bu bölgede arıların envaı çeşit çiçekten topladığı bu balın kendine özgü bir aroması vardır. Bu balın bu kadar meşhur olmasının temel nedeni, yaylada bulunan yüzlerce farklı çiçek türüdür. Bu çiçek türleri sayesinde Anzer balının karakteristik özellikleri ortaya çıkar. Balseverler tarafından sıklıkla aranan doğal Anzer balı, hem yerel hem de ulusal düzeyde tanınmıştır.

Anzer Balı Faydaları

Anzer balı, lezzetinin yanı sıra sağlığa olan faydalarıyla da bilinir. Anzer balı özellikle bağışıklık sistemini desteklemesiyle bilinir. Özellikle kış aylarında kahvaltılarda düzenli olarak tüketilmesi önerilir. Bunun yanı sıra antioksidan özellikleri vardır. Bu sayede hücresel hasar ve yaşlanma süreçleri yavaşlayacaktır. Aynı zamanda solunum yolunu rahatlatmasıyla bilinir. Öksürük, boğaz ağrısı gibi solunum yolu rahatsızlıkları yaşıyorsanız, Anzer balı bunu yatıştırabilir. Bununla birlikte mide rahatlatıcı özellikleri vardır. Boğazınızın yanı sıra midenizi de rahatlatabilir. Cilt sağlığı için de son derece faydalı olan bal, enerji kaynağı olmasıyla öne çıkar. Sabah kahvaltılarında düzenli ve ölçülü olarak tüketeceğiniz Anzer balı, gün içerisindeki enerji ihtiyacınızın önemli bir bölümünü karşılayacaktır.

Anzer Balı Fiyatı

Anzer balı fiyatı, birçok farklı kritere göre değişiklik gösterir. Öncelikle hakiki Anzer balı bulmak çok zordur. Bu balın fiyatları, diğerlerine oranla çok daha yüksek olacaktır. Bunun temel nedeni, piyasada az miktarda olan Anzer balına yönelik olarak çok fazla talep olmasıdır. Gerçek Anzer balını, ucuz fiyatlara almak mümkün değildir. Ayrıca bu balı güvenilir yerlerden satın almak gerekir. Piyasada birçok bal, bu ismi kullansa da Anzer balı değildir. Yerel üreticilerden satın alacağınız bu ürün, çok daha güvenilir olacaktır. Yerel üreticileri ise Söyle Yerinden’de bulabilirsiniz. Söyle Yerinden’de onlarca farklı Anzer balı çeşidini bulabilir ve doğrudan yerel üreticiden satın alabilirsiniz.