MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 77 (4 Sayfa)

Kahvaltı sofrası, Türk geleneksel mutfağının önemli parçalarından biridir. Anadolu topraklarında kahvaltılık olarak yüzlerce farklı ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin arasında en çok sevilenlerden biri ise siyah zeytindir. Özellikle Marmara ve Ege bölgelerinde yaygın bir biçimde üretilen ve tüketilen siyah zeytin hem tadıyla hem de şifa kaynağı olmasıyla bilinmektedir.

Yöresel siyah zeytinler, güçlü bir aromaya sahiptir. Her gün belirli düzeyde tüketilen zeytin, düşük kalori oranlarına sahiptir. Buna karşın yağ ihtiyacınızı karşılamak için oldukça ideal bir üründür. Günde 5-6 adet tüketeceğiniz zeytin, hem kahvaltılarınızı daha keyifli hale getirecek hem de sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Şifa Kaynağı Kahvaltılık Siyah Zeytin

Özellikle Gemlik zeytini, ülke çapında oldukça meşhurdur. Bununla birlikte geleneksel ve yöresel siyah zeytin çeşitlerini tercih etmek önemlidir. Bu sayede zeytinin tüm besin değerlerinden maksimum oranda faydalanabilirsiniz.

Siyah zeytin, içeriğindeki sağlıklı yağlarla kalp sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra kolesterolün düşmesini de sağlar. A ve E vitaminleri açısından güçlü olan siyah zeytin, oleik asit ve yüksek antioksidan içerir. Bu da özellikle kanser hastalıklarına karşı önleyici bir besin olmasını sağlar. Göz sağlığı konusunda da oldukça faydalı olan siyah zeytin, kemik gelişiminin sağlıklı olmasını sağlar. Çocukların kemik gelişimi açısından düzenli olarak zeytin tüketmeleri önemlidir. Saç ve cilt sağlığının korunması konusunda da faydaları olan siyah zeytin, güçlü bir demir kaynağıdır. Kan hücrelerinin üretilmesine destek veren zeytin, günlük enerji ihtiyacının karşılanması konusunda önemli gıdalardan biridir.

Doğal Siyah Zeytinleri Tercih Edin

Siyah zeytin, şifa kaynağı olmasının yanı sıra güçlü bir lezzete sahiptir. Bu da kahvaltılarınızı çok daha kaliteli ve keyifli bir hale getirecektir. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken en önemli husus siyah zeytini yerli üreticilerden tercih etmeniz gerektiğidir. Fabrikasyon üretim olan siyah zeytinler besin değerini kaybettiği gibi aynı zamanda lezzeti de zayıflamaktadır. Bu nedenle içeriğinde koruyucu ve kimyasal bulunmayan doğal siyah zeytin seçeneklerine yönelmeniz gerekir.

Geleneksel yöntemlerle üretilen doğal siyah zeytinlere ulaşmak ise zaman zaman zor olabilir. Söyle Yerinden bu zorluğu aşmanız için yöresel siyah zeytin üreticilerini bir araya getirdi! Söyle Yerinden üzerinden yerel üreticileri bulabilir, tamamen doğal yöntemlerle üretilen siyah zeytinlere ulaşabilir, dilediğiniz ürünü güvenli ödeme yöntemleriyle hemen satın alabilirsiniz.