MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 26 (2 Sayfa)

Granola ve yulaf ezmesi, son yıllarda yaygın olarak tüketilen iki farklı kahvaltılıktır. Sağlığa olan faydaları nedeniyle, birçok kahvaltı sofrasında yer alan bu ürünler, özellikle katkı maddesi içermediğinde beklediğinizin üstünde yarar sağlayacaktır. Granola; kuruyemiş, kuru meyve, tohum ve tahıldan oluşmaktadır. Bu içerik, ürüne göre farklılık gösterebilmektedir. Doğal malzemelerle karıştırılan fındık ve tahıllardan elde edilebilen granolanın düzenli ancak makul miktarda tüketilmesi gerekir. Glütensiz granola seçeneği sıklıkla tercih edilen seçeneklerden biridir. Diyet listelerinde kendine sıklıkla yer bulan granola, oldukça lezzetli ve keyifli bir gıdadır. Yulaf ezmesi ise buğdaygiller familyasındadır ve son yıllarda oldukça popüler olan kahvaltılık ürünlerden biridir. Yüksek bir lif oranına sahip olan yulaf ezmesi, tıpkı granola gibi diyet menülerinde sıklıkla yer almaktadır. Glütensiz yulaf ezmesi, çölyak hastaları kadar glüten tüketimine dikkat edenler tarafından da tüketilmektedir. Tatlı ya da tuzlu olarak tüketilebilen yulaf ezmesi, sağlığa birçok faydası bulunmasıyla da dikkat çeker.

Granolanın Faydaları Nelerdir?

Besleyici özellikleri nedeniyle giderek daha fazla insan tarafından tercih edilen granola; vitamin, protein, mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir. Kahvaltı sofralarında giderek daha fazla tüketilmeye başlanan granola sporcular tarafından da yaygın bir tüketime sahiptir. Granola; sağlıklı yağları, kuruyemişleri ve tohumları barındırmaktadır. Rafine şeker kaynaklardan uzak olarak üretildiğinde özellikle sindirim sisteminin düzenli çalışmasında önemli etkileri vardır. Uzun süre tokluk hissi vermesiyle, kilo kontrolü açısından önemli bir yiyecektir. Sabah kahvaltılarının yanı sıra ara öğünlerde de sıkça tüketilen gıdalardan biridir.

Yulaf Ezmesinin Faydaları Nelerdir?

Yulaf ezmesi de tıpkı granola gibi, son yıllarda besin değerleri fark edildikçe yaygın bir şekilde tüketilmeye başlanmıştır. Sinir sistemi üzerinde birçok faydası bulunan yulaf ezmesini düzenli bir şekilde tüketmeniz halinde stres ve uykusuzluğa karşı olumlu etkileri fark edebilirsiniz. Metabolizmayı, kasları ve kemikleri güçlendiren yulaf ezmesi, mental ve bedensel yorgunluğu da azaltmaktadır. Guatr gibi hastalıkların engellenmesi konusunda faydalı olan bu gıda, tiroit bezlerinin de düzenli çalışmasına yardımcı olur. Sindirim sistemindeki sorunların çözümüne yardımcı olan yulaf, kuvvetli bir idrar sökücüdür. Aynı zamanda regl dönemindeki ağrıları ve şikâyetleri de azaltmaktadır.

Doğal ve Katkısız Granola & Yulaf Ezmesi

Granola ve yulaf ezmesi, günümüzde kahvaltı için kullanılan önemli besin kaynakları haline gelmiştir. Özellikle kahvaltı hazırlamaya vakti olmayan ya da kahvaltı öğününden hoşlanmayanlar için oldukça ideal ve pratik bir besindir. Ancak bu ürünlerden birini tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır.

Doğal granola ve yulaf ezmesi tercih etmeniz, besin değerlerinden maksimum kazanç sağlamanız açısından önemlidir. Katkısız ürünler, besin değerleri açısından daha güçlü olduğu gibi lezzet açısından da çok daha başarılıdır. Bunun yanı sıra glütensiz yulaf ezmesi ya da glütensiz keten tohumu gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz. Glüten kısıtlaması uygulayanlar için bu gıdalar harika birer alternatiftir. Hem yulaf ezmesi hem de granola, kahvaltılarda süt ve yoğurt gibi gıdalarla karıştırılarak yaygın olarak tüketilmektedir. Bunun yanı sıra hazırlayacağınız karışıma kuru ya da taze meyveler de ekleyebilirsiniz. 

Söyle Yerinden ile Taze ve Güvenilir Gıdaya Erişim

Granola ve yulaf ezmesi, ülkemizde de üretilen gıdalar arasında yer almaktadır. Buna karşın yerel üreticilere ulaşmak ve alışverişinizi güvenilir üreticilerden yapmak zaman zaman zor olabilir. Fabrikasyon, katkı içeren gıdalardan uzak durmak isteyenler için bu üreticilere ulaşmak adeta bir zorunluluktur. Söyle Yerinden, yerel üreticileri bir araya getirerek, tüketicilerle buluşturmaktadır. Söyle Yerinden sayesinde, kaliteli ve doğal üretin yapan yerel üreticilere ulaşabilir; doğal yulaf ezmesi ve katkısız granola gibi ürünleri güvenli ödeme yöntemleriyle hemen satın alabilirsiniz.