MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 192 (8 Sayfa)

Çay

Çay, gün içinde sıkça tüketilen ve özellikle akşam muhabbetlerinin vazgeçilmez içeceği olarak bilinir. Siyah dökme çay, en popüler çeşitlerden biridir ve yoğun aromalı tadı ile gerçek bir lezzet deneyimi sunar. Taze filizler, Doğu Karadeniz'in bahçelerinden toplanır ve kurutulduktan sonra siyaha dönüşür. Bu işlemler sırasında arzu edilen aroma, burukluk, koku ve parlaklık da eklenir. Seylan çayı, Sri Lanka'da yüksek dağların eteklerinde yetişen büyük yaprakların toplanmasıyla elde edilir. Klasik olanla birleştirilerek tüketilir ve kaliteli sayesinde bilinen lezzetini ikiye katlar.

Çayın Faydaları

Genel olarak çay, içerdikleri vitaminler ve besin değerleri sayesinde insan sağlığına birçok fayda sağlar. Siyah çayın en önemli faydalarından biri, kalp sağlığı için etkili bir içecek olmasıdır. Yapılan araştırmalar, günlük 3-4 fincan tüketerek kötü kolesterolü %11 oranında düşürebileceğimizi gösteriyor. Polifenol ve kateşin gibi maddeler içerir ve bu maddeler bazı kanser türlerine karşı koruyucu etki gösterir. Özellikle meme ve yumurtalık kanseri riskini azaltmak için günde 2-3 fincan tüketebilirsiniz. Ağız sağlığına da faydaları vardır. Plak oluşumunu azaltarak çürük oluşumuna neden olan bakterilerin azalmasını sağlar. Gün içinde tükettiğinizde ağız sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinden elde edilen lezzetli bir sıcak içecek çeşididir ve dünyada en çok tüketilen ikinci türdür. Yeşil yapraklar, siyahta olduğu gibi tam olarak fermente edilmezler. Bu nedenle, tadı daha hafif ve çiçeksi bir aromaya sahiptir. İçerdiği kateşin adlı antioksidanlar, vücudu serbest radikallerden korur ve kanser, kalp hastalığı ve diğer kronik hastalıklara karşı koruyucu bir etki sağlar. Ayrıca içinde bulunan kafein sayesinde metabolizma hızı artar ve kilo verme sürecinde yardımcı olur. Ayrıca beyin fonksiyonlarını artırdığı ve odaklanmayı ve konsantrasyonu artırdığı da bilinir. Anti-inflamatuar özellikleri de vardır ve inflamasyonu azaltarak vücudun hastalıklarla savaşma kapasitesini artırır. Siz de doğal ve en taze çayları mutfağınıza taşımak isterseniz Söyle Yerinden ile sipariş verebilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemleri ve birkaç günde en sevdiğiniz içecekleri masanıza taşıyabilirsiniz.