MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 266 (12 Sayfa)

Atıştırmalık ve Tatlılar

Gıda tüketiminde birçok kişi önceliği besleyici olmasına ve nitelikli olmasına verse de aslında her insanın gıdada aradığı öncelik, lezzet ve keyif almaktır. Hatta keyifli ve lezzetli gıdalar tüketmek için de tatlılar ve atıştırmalıklar vazgeçilmez ürünler arasında yer alır. Çünkü temelinde neredeyse her çeşidi şekerli olan bu gıdalar, ağızda daha tatlı bir yere sahiptir ve tükettikçe tüketilesi gelir

Çocuk, genç, yetişkin, kadın veya erkek kim olursa olsun hatta şeker hastalığı gibi problemleri olan kişiler dahi pişmaniye, helva, lokum veya şekerlemeleri tüketmekten vazgeçemez. Bu tür gıdalar bazen kahvaltılık bazen gün içerisinde tüketilen atıştırmalıklar olmak ile birlikte bazen de akşamları yemek sonrasında ağız tatlandırmak için tüketilen gıdalardır. Elbette sizin de bu tip gıdalar arasında favori olarak kabul ettiğiniz çeşitler yer alır.

Bu tip gıdaların bazıları, Anadolu'da çok geleneksel bir yere sahiptir ve belirli memleketler ile bütünleşmiştir. Örneğin, kömbe denildiğinde herkesin aklına öncelikle Hatay gelirken, pişmaniye denildiğinde de genellikle İzmit yani Kocaeli düşünülür. Ancak bazı çeşitlerde örneğin kraker insanların aklına direkt olarak çıtırtı sesi ile birlikte tuzlu ve lezzetli bir atıştırmalık getirir.

En Fazla Sevilen Atıştırmalık Çeşitleri

Bugün ülkemizde her yaşta ve her kesimde insanın en fazla sevdiği atıştırmalık çeşitleri içerisinde özellikle tuzlu atıştırmalık ve cips gibi çeşitler bulunur. Örneğin, son yıllarda çok popüler bir şekilde tüketilmeye başlanan renkli mısır cipsi kızgın yağa atıldığında büyüyen ve sihirli olarak adlandırılan bir atıştırmalıktır. Yine tuzlu tercihlerde kraker de ön plana çıkarken, genellikle de şekerli yani tatlı ürünler daha fazla sevilebilir.

Atıştırmalık sadece ara öğünlerde veya gün içerisinde içiniz ezildiğinde kendinizi rahatlatmak ve midenizi bastırmak için değil keyif için tüketilir. Bu durumda tuzlu atıştırmalıklar genellikle kahvaltılarda ve ara öğünlerde doyurucu bir yapı ile dahi tercih edilirken; Maraş çöreği, susamlı simit, siyez unlu ay çekirdekli simit, galeta çubuklar veya biberli kurabiye gibi birçok çeşit tüketilebilir.

Söyle Yerinden Türkiye'deki üreticiyi tüketiciye ilk elden ulaştırmayı hedefleyen aracısız bir e-ticaret platformudur. Bu platformda sizin için kurmuş olduğumuz bu alt kategoride tatlı atıştırmalıklar gibi birçok ürünü bulabilir ve özellikle unlu mamuller arasından da seçimlerinizi yapabilirsiniz. Hatta beslenme düzeninize göre glutensiz kurabiyeler, siyez unlu çörekler veya vegan kurabiyeler gibi çok spesifik ürüne dahi ulaşabilirsiniz.

Damak Şenlendiren Tatlı Çeşitleri

Tatlılar damakta iz bırakan en önemli gıdalar olurken, tatlı çeşitleri her kişiye göre değişen kültürler ve özellikler ile tercih edilir. Örneğin, helva herkes için en temel tatlılardan birisidir. Bazen sabah kahvaltısında mutlaka bulunması istenirken, bazen de akşamları yemek sonrasında ağız tatlandırmak için sadece bir parça dahi tüketilmesi istenir. Bu minvalde de çekme helva, dövme helva, fıstıklı helva veya kakaolu helva gibi birçok farklı çeşit yer alır.

Farklı tatlı atıştırmalıklar açısından da özellikle Türk kültürünün vazgeçilmez ürünlerinden biri olan lokum akla gelebilir. Çünkü fındıklı, fıstıklı, duble, çifte kavrulmuş, çikolata kaplı, bademli ya da damla sakızlı gibi çeşitleri ile lokum Türklerin dünyaya kazandırdığı en meşhur tatlı çeşitlerinden biridir. Benzer bir atıştırmalık olan cevizli sucuk, cezerye veya pestil gibi gıdalar da kültürümüzün en önemli damak lezzetleridir. Ülkemizde farklı kentlerde de özellikle pestil gibi gıdalar üzüm başta olmak üzere kayısı veya erik gibi farklı meyvelerle de hazırlanır.

Atıştırmalık Fiyatları ve Tatlı Fiyatları

Eşsiz ve vazgeçilmez lezzetlerin tüketilmesi için öncelikle elbette satın almak istediğiniz her ürünün bütçenize uygun olması gerekir. Atıştırmalık ve tatlı ürünlerinde de özellikle birçok çeşit yer alırken, bu ürünler içerisinde bütçenize en uygun olanları tercih edebilirsiniz. Kahvaltılık bir çikolata ya da krokan temin ederek, damağınıza tat katabilirsiniz. Gün içerisinde ağız tatlandıracak akide şekeri veya badem şekeri gibi şeker çeşitleri arasında da seçimi yapabilirsiniz.

Seçimlerinizi gerçekleştirirken elbette ki size sunduğumuz bu kategoride üreticinin sağladığı imkanları her noktada değerlendirebilirsiniz. Örnek olarak Bursa'nın efsaneleri arasında yer alan kestane şekerini tüketmek istiyorsanız, bütçenize uygun şekilde farklı paket içerikleri ile 150 gr veya 1 kg bir ürünü almayı tercih edebilirsiniz.

Söyle Yerinden bu platformda sizlere aracısız e-ticaret yolu ile alışverişi avantajlı ve hesaplı bir şekilde yapma fırsatı sağlamaktadır. Bu fırsatı değerlendirerek en sevdiğiniz atıştırmalık ürünlerini ve tatlı ürünlerini ideal atıştırmalık fiyatları ile sepete ekleyebilirsiniz. Bu ekonomik tatlı fiyatları sayesinde de şu an en sevdiğiniz çeşitlerde ister tadımlık ister stok için alışverişlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.