MENÜ
Sepet
Kategorinin Öne Çıkanları
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 198 (9 Sayfa)

Tahin ve Pekmez

Tahin ve pekmez ayrı ayrı düşünüldüğünde Türk mutfağının önemli iki ürünüdür. Bununla birlikte yaygın olarak birbirleriyle karıştırılarak tüketilirler. Özellikle kahvaltılık olarak harika bir üründür. Üzüm, keçiboynuzu gibi farklı ürünlerle yapılan pekmez ve susamla üretilen tahin, harika bir tatlıdır. Bu karışım hem yoğun bir aromaya sahiptir hem de oldukça keyifli bir tatlıdır. Sağlıklı bir seçenek olması sayesinde Türk kahvaltılarının olmazsa olmazlarından biridir. Bu yönüyle diyet listelerinde yer almayı da başarmıştır. Ayrıca çocukların da çok sevdiği tatlılardan biridir. Sağlığınıza çok faydalı olan bu ürün ayrı ayrı da satılabilir. Ayrı ayrı bir paket olarak satıldığı zaman karışımdaki oranları damak zevkinize göre belirlemeniz mümkündür. Bunun yanı sıra hazır olarak tahin ve pekmezin karıştırıldığı ürünler de bulabilirsiniz.

Tahin ve Pekmez Faydaları

Doğal bir tahin ve pekmez satın aldığınızda ve düzenli olarak tükettiğinizde sağlığınıza birçok faydası vardır. Sabah kahvaltılarında tüketeceğiniz bu ürün protein ihtiyacınızı karşılamak da oldukça başarılıdır. Bu nedenle sporcuların da sık sık tercih ettiği ürünlerden biridir. Bunun yanı sıra bağırsak hareketlerini ve sindirim sistemini düzenler. İshal ve kabız gibi sorunların çözümünde önemli bir üründür. B, C ve E vitamini içermesi nedeniyle enerji ihtiyacınızı da karşılar. Ayrıca önemli bir kalsiyum takviyesi sağlar. Bu nedenle hem çocuklar hem de yaşlılar açısından oldukça faydalıdır. Kansızlık ve solunum sorunlarına iyi gelmesiyle de bilinen tahin ve pekmez, uzun süreler boyunca da tokluk sağlar.

Tahin ve Pekmez Fiyatları

Tahin ve pekmez, kimi zaman karışık olarak tek bir cam kavanozda satışa sunulur. Kimi zaman ise bir paket içerisinde ayrı ayrı pekmez ve tahin olarak hazırlanır. Bu iki seçenekten dilediğinizi tercih etmeniz mümkündür. Ürün satın alırken, doğal olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Katkı maddesi ve koruyucu gibi maddeler bulunmayan tahin ve pekmezler çok daha sağlıklı ve lezzetli olacaktır. Hangisi tercih ederseniz edin dikkat etmeniz gereken temel nokta içeriktir. Tahin ve pekmez fiyatları ise içeriğe, üretim malzemelerinin kalitesine, üreticisine göre değişiklik gösterir. Söyle Yerinden sayesinde onlarca farklı tahin&pekmez ürünü bulabilir, siparişinizi kısa sürede oluşturabilirsiniz.