MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 285 (12 Sayfa)

Özel Baharatlar

Baharat, farklı bitkilerin tohumlarından, köklerinden, dallarından veya yapraklarından elde edilen kısımlar sayesinde üretilir. Örneğin, tarçın ağacının kabuğunun öğütülmesi ile sofralarımıza tarçın baharatı ulaşır. Bu ürünlerin her biri farklı bir tat, koku ve aromaya sahip olurken, bazen birbirlerine karıştırmaları ile özel baharatlar elde edilir. 

Özel baharatlar içlerinde farklı bileşenler bulunduran ve kullanıldıkları tarifte yeni bir lezzet oluşturan karışımlardır. Bu tip karışımlarda bazen biber ile kimyonun karışması, bazen 7 çeşit ve bazen de 3 çeşit ürünün karışması gibi alternatifler yer alır. Bu sayede elde ettiğiniz her karışım yerine göre çorbalarda, et yemeklerinde, salatalarda veya kebaplarda kullanılabilir. Özellikle de katıldığı her yemek tarifinde lezzetin artmasına büyük bir fayda sağlar.

Lezzetli ve Dengeli Özel Baharatlar

Bu tip özel karışımların oluşturulmasında en önemli noktalardan birisi dengenin çok iyi bir şekilde tutturulmasıdır. Örnek olarak bir karışım içerisinde kimyon çok fazla yer aldığında diğer baharat lezzetlerini bastırabilir. Bazen de çok fazla biber kullanıldığında acı tat dışında bir tat almak mümkün olmayabilir. Örnek olarak 7 çeşit karışık baharat içerisinde karabiber, kimyon, yenibahar, karanfil, tarçın, toz biber ve zencefil gibi ana malzemeleri dengeli şekilde bulundurur.

Dengeli karışımlar ile hazırlanmış özel baharatlar özellikle de belirli yemekler için çok lezzetli sonuçlar ortaya koyabilir. Örneğin, bilhassa Doğu ve Güneydoğu mutfağındaki kebaplar, köfteler ve dolmalar için bu baharatlar çok sık seçilmektedir. Çünkü et ile baharatın buluşması sayesinde ortaya çok daha özel ve doyumsuz bir lezzet çıkmaktadır.

Her Mutfağa Gereken Özel Baharatlar

Mutfağınızda her zaman kullandığınız ve lezzetinden emin olduğunuz baharat çeşitleri yer alsa da bazı karışımlar ile bu lezzetleri ve aromaları değiştirmeyi seçebilirsiniz. Bazen de dengeli bir karışım ile hazırlanmış özel baharatlar sayesinde alıştığınız lezzeti değiştirmeyi ve yeni tatlar elde etmeyi tercih edebilirsiniz.

Gerek evinizin gerek işletmenizin mutfağında kullanmak açısından seçebileceğiniz bu baharat çeşitlerinde en uygun ürünleri farklı üreticilerden Söyle Yerinden sayfasında bulabilirsiniz. Sayfamızın sunduğu tümü alışveriş avantajlarını kullandığınızda, üreticinin her zaman aynı standarda sahip bu ürünlerini istediğiniz miktarlarda temin edebilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken sadece bu ürünleri sepetinize eklemek ve siparişinizi tamamlamak olacak.